خانه ای فرا تاریخ در دست تیمی خلاق و کارآمد

افرادی متحد برای ارزشمندترین میراث

تیم خانه مشیرالملک در جهت توسعه فرهنگ احیا خانه های تاریخی بالاخص در شهر اصفهان در سال 1387 شروع به فعالیت کرده است در این جهت گام های مهمی از جمله ایجاد انجمن احیاگران میراث اسلامی و همچینین انجمن خانه های تارخی اصفهان نموده است.

از مهم ترین کار هایی که افراد گروه موفق به انجام آن شده اند می توان فراهم آوردن امکانات و تهسیلات از بخش خصوصی برای استفاده دوباره خانه های تاریخی به عنوان یک خانه یا یک موزه کرده است.

ما همچنین می دانیم که شما به همان اندازه ما خانه مشیرالملک را دوست دارید

ساختمان

امروزه به دلیل وجود بناها و بافت های تاریخی مهم و ارشمند در کشور و توجه بیشتر نسبت به این مجموعه های ارزشمند، حضور کارشناسان و متخصصان آشنا به شیوه های پیشرفته مطالعه و مرمت احیای این آثار را امری ضروری می باشد . رشته مرمت و احیای ابنیه و بافت های تاریخی با هدف پیشرفت صنعت ، برطرف کردن کمبود های تاریخی، باز آفرینی در شهرها و … شکل گرفته است.

مرمت

معماران و مهندسین که این امر بسیار فنی ، فرهنگی و هنری را به عهده دارند باید علاوه بر اشراف و تسلط لازم بر ابعاد تخصصی و مفاهیم امروزی حرفه‌ی خود، نظری هوشیارانه و عالمانه‌ به گذشته داشته باشند. رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی : فارغ‌التحصیلان مرمت و احیای بناهای تاریخی در واقع مهندسین معماری امروزین هستند که فرا گرفته‌اند چگونه “امروز” را با بهره‌گیری از تجربیات “گذشته” برای “آینده” بسازند. افرادی که می‌توانند پلی بین معماری گذشته و آینده ایجاد کنند. این دسته از متخصصان تاریخ را خوب می‌شناسند و می‌توانند آثار تاریخی را تجزیه و تحلیل کرده و بخوانند و مفاهیم وارزش‌های آن را استخراج و هوشیارانه به کار گیرند و با بیانی امروزی به جامعه معرفی نمایند.

تبیین کاربری

محیط، بافت، اقتصاد، جامعه، ارزش‌های تاریخی و مباحث بسیار پیچیده ای در كاربری بناهای تاریخی دخیل است كه باید به صورت یك دانش و نیازمند مطالعه چند وجهی به آن نگاه كرد، درحالی كه ما با مولفه‌های سطحی برای كاربری امروز تصمیم می‌گیریم و خلاقیت در كاربری بناهای تاریخی باید به نحوی نهادینه شود كه اقامت، پذیرایی و رستوران نخستین چیزی نباشد كه به ذهن می‌رسد.

حسین قسامی
مدیریت
علی قسامی
مدیر کافه
حسین رفوگران
مدیر روابط عمومی
مسعود اخوان نیلچی
مسئول داخلی
محسن دیانی
راهنمای تور
submit
your
resume